خرید زودپز برقی تفال
قیمت اتو بخار تفال
نمایندگی تفال در تهران
قیمت سرخ کن تفال
توتون پیپ مرغوب
قیمت انواع پیپ
فروشگاه سیگار برگ در تهران
دوره های آموزش آشپزی
آموزشگاه شیرینی پزی در تهران
دوره کافی شاپ حرفه ای
تور کربلا هوایی
خرید بک لینک
تور قبرس شمالی
تور کوش آداسی
ساخت وبلاگ
قیمت تشک طبی
science
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :مهرداد بلاغي
تاريخ: ۲۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۰۵:۰۱:۳۷

در مجلات كلوز اكسس خوانندگان يا كتابخانه‌ها حق آبونمان مجلات را مي‌پردازند تا بتوانند از مجلات مندرج در آنها استفاده كنند. همچنين، در اين مجلات بين مولف و مجله قرار داد كپي رايت امضا مي‌گردد و مجله حقوق اشتراك گذاري و تكثير محتواي مقاله را به عهده مي‌گيرد. در مجلات اوپن اكسس محتواي مقاله به صورت آنلاين و بر روي وب سايت مجله قابل دسترس است و خوانندگان براي دانلود و استفاده از آن هيچ مانع پولي و يا موانع ديگري روبروي خود نمي‌بينند. معمولاً مولف هزينه‌هاي چاپ و انتشار مقاله را مي‌دهد تا خوانندگان بتوانند به صورت آزادانه به محتواي مقاله وي دسترسي پيدا كنند. به اين معني كه مجله پولي كه از خوانندگان مقاله دريافت مي‌كند را از مولفين مقاله دريافت مي‌كند. مجلات اوپن اكسس بار ديگر در درون خود به دو طبقه تقسيم مي‌شود: مجلات اوپن اكسسي كه براي چاپ و پذيرش از مولف پولي دريافت نمي‌كنند و خوانندگان نيز مي‌توانند دسترسي آزاد به آرشيو مجلات آنها داشته باشند. نوع دگير مجلات اوپن اكسسي است كه همان تعريف معمول خود را دارند يعني هزينه‌هاي چاپ و پذيرش را دريافت مي‌كنند و خوانندگان بدون پرداخت هزينه‌اي به آرشيو مجلات دسترسي دارند.

ادامه مطلب فوق را در اين لينك مشاهده كنيد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :مهرداد بلاغي
تاريخ: ۲۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۰۵:۰۰:۴۴
موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :مهرداد بلاغي
تاريخ: ۲۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۰۵:۰۰:۲۲

دانشجويان و اساتيد دانشگاهي كه قصد ترجمه و چاپ كتاب مهندسي معماري را دارند مي‌توانند از خدمات ترجمه، ويرايش ادبي و علمي و چاپ و نشر كتاب موسسه چاپ كتاب نارون بهره گيرند. مهندسي معماري و شهرسازي يكي از رشته‌هاي پرطرفدار دانشگاهي در ايران است و به اين واسطه دانشجويان بسياري مشغول تحصيل در اين رشته هستند. تعداد بالاي دانشجو در يك رشته خاص، باعث پوياتر شدن آن رشته دانشگاهي مي‌شود اما آنچه كه هم اكنون شاهد آن هستيم اين است كه پژوهش‌ها و پايان نامه‌هاي متعددي در اين رشته دانشگاهي انجام مي‌گيرد و تقريباً خروجي علمي مورد نظري كه بتواند در اين حيطه باعث گسترش مرزهاي علمي و به وجود آمدن تئوري يا سبك‌هاي جديد و بومي معماري و شهرسازي شود رخ نمي‌دهد. در واقع، هدف از انجام پژوهش در حيطه‌هاي مختلف هر رشته‌اي در نهايت مي‌بايست اثر علمي فاخري همچون كتاب را به وجود آورد كه در آن نتايج يافته‌ها و پژوهش‌هاي مختلفي كه در داخل و خارج انجام شده را يكپارچه كرده و به بحث و بررسي درباره آن‌ها پرداخته و به فرآيندها و نتايج جديد دست يابد.

ادامه مطلب فوق را در اين لينك مشاهده كنيد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :مهرداد بلاغي
تاريخ: ۲۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۵۹:۳۴

بسياري از دانشجويان و اساتيد دانشگاهي معمولاً علاقمند به توليد آثار علمي خود در قالب مقاله هستند. به طور معمول هر استاد يا دانشجوي تحصيلات تكميلي تعداد زيادي مقاله در مجلات مختلف ISI، اسكوپوس، ISC و ساير پايگاه‌هاي معتبر علمي مانند پاب مد به چاپ مي‌رساند. اما در زمينه نگارش كتاب حتي در بين اساتيد دانشگاه نيز خلاء جدي وجود دارد كه شايد يكي از دلايل آن عدم آشنايي با مزاياي چاپ كتاب باشد. از سوي ديگر بايد به اين نكته توجه نمود كه نگارش كتاب در بين اساتيد و دانشجويان دانشگاه‌هاي معتبر جهان بسيار مرسوم است و بسياري از دانشجويان تحصيلات تكميلي در پايان دوره تحصيلات خود، نتايج پژوهش‌ها و يافته‌هاي خود را در قالب كتاب منتشر مي‌كنند. بنابراين مي‌توان ادعا نمود كه با وجود داشتن ميليون‌ها دانشجو در سطح تحصيلات تكميلي و هزاران استاد و مدرس دانشگاه، حجم تاليف كتاب‌هاي دانشگاهي در ايران در مقايسه با ساير نقاط جهان بسيار ناچيز است.

ادامه مطلب فوق را در اين لينك مشاهده كنيد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :مهرداد بلاغي
تاريخ: ۲۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۵۸:۵۳

مترادف، واژه‌اي است كه معناي‌اش با يك واژه معين يكسان است. در نگارش انگليسي، يكي از بهترين‌ راه‌ها براي غنا بخشيدن به دايره لغات خود و همچنين اجتناب از كاربرد مكرر يك واژه، استفاده از ديكشنري‌هايي موسوم به thesaurus (گنجينه لغات يا اصطلاح نامه) براي يافتن واژگان مترادف است. اين نوع ديكشنري‌ها تمام كلماتي را فهرست مي‌كنند كه معاني مشابهي دارند. امروزه با وجود منابع آنلاين ديگر نياز چنداني به تهيه نسخه‌هاي چاپي اين نوع ديكشنري‌ها احساس نمي‌شود. حتي واژه پرداز word داراي يك گنجينه لغت است! (زبانۀ Review، گزينه Thesaurus در منوي Proofing).

ادامه مطلب فوق را در اين لينك مشاهده كنيد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ]