خرید زودپز برقی تفال
قیمت اتو بخار تفال
نمایندگی تفال در تهران
قیمت سرخ کن تفال
توتون پیپ مرغوب
قیمت انواع پیپ
خرید بک لینک
ساخت وبلاگ
قیمت تشک طبی
science
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :مهرداد بلاغي
تاريخ: ۱۰ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۳:۳۹:۵۶

به محض ارسال مقاله به مجله، مقاله مورد بررسي اوليه سطحي قرار مي‌گيرد كه عمدتاً اين كار توسط اديتور مجله يا هيئت تحريريه صورت مي‌گيرد. در اين مرحله، اديتور به نويسنده يا نويسندگان مجله (معمولاً نويسنده مسئول) پاسخي را بر اساس مقاله ارسال شده ارايه مي‌دهد. در اين مطلب قصد داريم به پاسخ هاي احتمالي اديتور مجله به مقاله و بررسي انواع آن بپردازيم. بسياري از پژوهشگران منظور دقيق از پاسخ‌هاي اديتور نسبت به مقاله خود را متوجه نمي‌شوند كه در اين مقاله سعي نموده‌ايم انواع پاسخ‌هاي اديتور را ذكر نموده و منظور از آنها را تشريح كنيم. با وب سايت چاپ مقاله اوج دانش همراه باشيد.

 

سايت چاپ مقاله و پذيرش مقاله اوج دانش را مشاهده كنيد

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :مهرداد بلاغي
تاريخ: ۱۰ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۰۲:۵۲

 در اين مطلب قصد داريم شما را با مفاهيم تامسون رويترز، ISI، و مباحث مربوط به نمايه‌سازي و مفاهيم وابسته با آنها آشنا سازيم. با وب سايت چاپ مقاله اوج دانش همراه باشيد.

واژه ISI مخفف كلمه­ هاي Institute for Scientific Information به معني «موسسه اطلاعات علمي» است. اين موسسه كه محور اصلي فعاليت آن را علم­ سنجي و انتشارات علمي تشكيل مي­ دهد در سال ۱۹۶۰ پايه­ گذاري شد، اما در سال ۱۹۹۲، موسسه «علم و سلامت تامسون» آن را خريداري كرد و در حال حاضر بخشي از شركت بزرگ «تامسون رويترز» به شمار مي­ رود (بيشتر بخوانيد: آشنايي با پايگاه علمي پروكوئست ProQuest).

در كل، وظيفه آي­ اس­ آي (ISI) ارائه خدماتي در زمينه ايجاد «پايگاه­هاي اطلاعات كتاب­ شناختي» است. به زبان ساده­ تر، اين موسسه، مجموعه­ اي سازمان­ يافته از تمامي موارد ارجاع به مطالب منتشر شده در ژورنال­ هاي علمي، روزنامه­ ها، كنفرانس­ ها، گزارش­ ها، انتشارات دولتي و قانوني، ثبت اختراعات، كتاب و غيره، در قالب اطلاعات ديجيتالي فراهم مي­ آورد.

سايت چاپ مقاله و پذيرش مقاله اوج دانش را مشاهده كنيد

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :مهرداد بلاغي
تاريخ: ۶ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۹:۵۲:۴۵

خوانندگان كتاب توجهي به اين ندارند كه شما چقدر براي كتاب خود زمان گذاشته‌ايد و براي آن زحمت كشيده‌ايد و به سختي و با صرف هزينه و زمان آن را آماده نموده‌ايد. آنها فقط بدنبال اين هستند كه چه چيزي از كتاب شما نصيشان خواهد شد و انتظار درستي نيز هست. آنها در كتاب به دنبال اين هستند كه ببينيد شما در كتاب به چه چيزي توجه كرده‌ايد و يا چه تجربه‌اي داريد. همانطور كه قبلاً نيز گفته شد كتاب در نهايت يك كالاست كه بازار خود را دارد. در اين بازار هرچقدر شما توجه لازم را به مكانيسم‌هاي بازاريابي متمركز كنيد به همان قدر موفق خواهيد شد. يكي از مهمترين عناصر بازاريابي كتاب چكيده پشت جلد ـ كه معادل انگليسي آن Blurb مي‌باشد ـ است كه بسياري از مولفان اين عنصر را رعايت نمي‌كنند و يا اينكه بسيار ضعيف نگارش مي‌كنند. در اين مطلب قصد داريم به نكاتي درباره طراحي جلد كتاب و دستورالعمل نگارش چكيده بر روي جلد اشاره كنيم. منظور از چكيده پشت جلد همان متن يا توصيفي از زندگي مولف را شامل مي‌شود يا بخشي جذاب از محتواي كتاب و محتواي مهم آن ارايه مي‌دهد. با سايت چاپ كتاب نارون همراه باشيد.


وب سايت چاپ كتاب و ترجمه كتاب نارون را مشاهده كنيد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :مهرداد بلاغي
تاريخ: ۳ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۴:۲۴:۳۹

بارها گفته‌ايم كه جلد كتاب اولين تاثير را بر روي خوانندگان و مخاطبين مي‌گذارد و اگر مولف و ناشر بتوانند جلد كتاب را با حداكثر كيفيت و پتانسيل براي كتاب طراحي كنند، ميزان جذب مخاطبين و فروش به صورت قابل محسوسي بالاتر خواهد رفت. چه بخواهيد طرح جلد را خودتان انجام دهيد يا كار را به يك طراح جلد بسپاريد، بازهم در طراحي جلد كتاب يكسري اصول كلي وجود دارد كه مي‌بايست از آنها مطلع باشيد. در اين مطلب سعي كرده‌اين با مطالعه منابع مختلف به تشريح مطلب افزايش فروش كتاب و توصيه هايي براي طراحي جلد بپردازيم. با سايت چاپ كتاب نارون همراه باشيد.

افزايش فروش كتاب و توصيه هايي براي طراحي جلد

جلد كتاب وقتي هنوز به كتاب الصاق نشده است، يك قطعه كاغذي دو صفحه‌اي است. وقتي بر روي كتاب نصب مي‌شود جلد رويي و پشتي آن اولين بخش معرف كتاب مي‌شود. ما در اينجا به صورت مجزا براي جلد رويي و جلد پشتي كتاب توصيه‌هايي ارايه خواهيم نمود. ابتدا توصيه‌هايي براي جلد رويي كتاب ارايه مي‌كنيم.

 

وب سايت چاپ كتاب و ترجمه كتاب نارون را مشاهده كنيد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :مهرداد بلاغي
تاريخ: ۱ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۴۳:۴۵

فرآيند داوري در مجلات مكانيسمي براي كنترل و ارزيابي كيفيت مقالات است. اين فرآيند از طريق عده‌اي از متخصصين و افراد دانشگاهي صورت مي‌گيرد. با اين حال، داوران مجله تصميم نهايي براي پذيرفتن يا رد مقاله نمي‌گيرند. در بسياري از مواقع، آنها مشورت‌هايي در باب تصميم‌‍‌گيري نهايي درباره يك مقاله صادر مي‌كنند. در همه مجلات علمي، تصميم نهايي پذيرش يا رد يك مقاله جزو اختيارات اديتور يا هيئت تحريريه مجله است. در حقيقت اين اديتور مجله است كه در محور تصميم گيري رد يا پذيرش يك مقاله قرار مي‌گيرد. در اين مطلب سعي مي‌گردد به تشريح فرآيند داوري مقاله و چگونگي تصميم گيري نهايي اديتور پرداخته شود. با چاپ مقاله اوج دانش همراه باشيد.


سايت چاپ مقاله و پذيرش مقاله اوج دانش را مشاهده كنيد

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :مهرداد بلاغي
تاريخ: ۳۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۴۹:۰۱

 

 چاپ مقاله حقوق يكي ديگر از خدمات پژوهشي موسسه اوج دانش مي­ باشد. موسسه اوج انش با توجه به نياز دانشجويان رشته حقوق، در تمامي گرايش هاي اين رشته اقدام به ارايه مشاوره پژوهشي در حيطه پذيرش و چاپ مقاله مي‌­نمايد. همين دليل اين موسسه با همكاري بهترين پژوهشگران حيطه علم حقوق اقدام به همكاري با دانشجويان در زمينه پذيرش و چاپ مقاله حقوق، انتخاب و معرفي مجله، يا همكاري در زمينه انجام اصلاحات مورد نياز كرده است. دانشجويان عزيز مي‌توانند براي چاپ مقاله خود در مجلات خارجي و ترجمه نيتيو مقاله خود از خدمات مركز اوج دانش استفاده نمايند. همكاران رشته حقوق موسسه اوج دانش تاكنون به مشاوره انتخاب مجله، ترجمه نيتيو، و پذيرش و چاپ مقالات بسيار زيادي پرداخته­‌اند. بسياري از مقالاتي كه تاكنون از طرف دانشجويان به اين مركز ارسال شده عمدتاً با هدف چاپ در مقالات ISI و ISC و يا اسكوپوس و مجلات علمي پزوهشي داخلي بوده است و درصد بسيار بالايي از آنها نيز موفق به چاپ در مجلات هدف شده‌اند.

همچنين برخي دانشجوياني كه از پذيرش مقاله خود و كيفيت آن اطمينان ندارند مي­توانند مقاله خود را براي انجام داوري به موسسه اوج دانش ارسال نمايند تا تحت نظر همكاران علمي اين موسسه نقاط ضعف و قوت آنها مشخص شده و در صورت لزوم تغييرات لازم انجام شود.


ادامه مطلب را در سايت چاپ مقاله و پذيرش مقاله اوج دانش را مشاهده كنيد

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :مهرداد بلاغي
تاريخ: ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۱:۳۷:۳۱

 

مولفان يا مترجمان از زماني‌ كه تصميم مي‌گيرند تا كتابي را ترجمه يا تاليف كنند تا زماني كه كتاب را به مرحله چاپ برسانند مي‌بايست برنامه مدوني را داشته باشند. زمان‌بندي در نگارش يا ترجمه كتاب بسيار مهم و اساسي است. در حقيقت، زمان به مثابه سرمايه است. هرچقدر مولفان يا مترجمان در نوشتن يا ترجمه كتابي اهما‌ل‌كاري كنند و آن را طولاني‌تر كنند، به همان قدر چه از نظر مادي و چه از نظر معنوي ضرر خواهند ديد. امروزه نگارش و ترجمه كتاب صرفاً يك كار به اصطلاح دلي و معنوي نيست. هزينه و زماني كه مترجم يا مولف براي نگارش و يا ترجمه يك كتاب صرف مي‌كند سرمايه بزرگي محسوب مي‌شود و به لحاظ عقلي نمي‌توان اين سرمايه را ناديده انگاشت. هر مولف يا مترجمي علاوه بر انگيزه‌هاي ديگر، انگيزه درآمدزايي از كتاب خود را نيز دارد. اين درآمدزايي در كنار هزينه‌هايي قرار مي‌گيرد كه مولف يا مترجم براي چاپ كتاب انجام خواهد داد.

 

وب سايت چاپ كتاب و ترجمه كتاب نارون را مشاهده كنيد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :مهرداد بلاغي
تاريخ: ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۲۹:۱۴

براي بسياري از مترجمان حين تصميم‌گيري براي ترجمه يك كتاب اين سوال پيش مي‌آيد كه چگونه بدانيم كتابي قبلا ترجمه نشده است؟ براي پاسخ يه اين سوال سعي كرديم در اين مطلب روشي را ارايه كنيم. ترجمه و چاپ مجدد يك كتاب در شرايطي خاص ايرادي ندارد. اگر كتابي قبلاً توسط مترجم ضعيفي ترجمه شده و محتواي كتاب به گونه‌اي است كه نمي‌توان از آن استفاده خاص نمود بهتر اينست كه كتاب ترجمه مجدد شود. در اين حالت هيچ نيازي به كسب اجازه از مترجم قبلي نيست و مي‌بايد صرفاً از مولف اصلي كتاب اجازه دريافت نمود. حتي كسب اجاز از ناشر داخلي نيز مورد نياز نيست. در حالت بعدي، برخي مترجمان وجود دارند كه نام آنها در حوزه ترجمه تبديل به يك برند شده است. به گونه‌اي كه ترجمه‌هاي وي بسيار باكيفيت و فوق‌العاده خوب است. در اين حالت، ناشران معمولاً با بكارگيري چنين مترجماني سعي مي‌كنند كتاب را با ترجمه آنها روانه بازار كنند. يقيناً ترجمه اين مترجم با ساير ترجمه‌هاي موجود در بازار تفاوتهاي زيادي خواهد داشت. در هر صورت، اگر كتابي كه شما در حال ترجمه آن هستيد جزو اين دوحالت مطرح شده نيست، آنگاه ميتوانيد از روشي كه در اينجا مطرح شده است استفاده كنيد تا مطمئن شويد كه كتاب قبلاً ترجمه نشده است.

وب سايت چاپ كتاب و ترجمه كتاب نارون را مشاهده كنيد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :مهرداد بلاغي
تاريخ: ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۱۲:۱۵:۵۰
ازدواج در تمامي جوامع، رسمي مهم تلقي مي‌شود. ازدواج و رابطه زناشويي منبع حمايت، صميميت و لذت انسان است. از طرفي ازدواج سبب پيدايش همكاري، همدردي، علاقه، مهرباني، بردباري و مسئوليت‌پذيري نسبت به خانواده خواهد بود. تغييرات تكنولوژي، فرهنگي، اقتصادي و اجتماعي در تغيير كاركرد اوليه ازدواج كه شامل عشق، محبت و صميميت بين زن و شوهر است، نقش اساسي داشته است. با توجه به چنين اهميتي كه ازدواج دارد، بررسي كيفيت ازدواج و مفاهيم موجود در آن بسيار مهم مي‌باشد. يكي از اصلي‌ترين مقاهيم موجود، بي‌ثباتي در ازدواج مي‌باشد. بي‌ثباتي در ازدواج مي‌تواند ناشي از طلاق، از هم پاشيدگي زناشويي، قطع روابط زناشويي، ترك كردن، و غيره باشد. بي‌ثباتي ازدواج از عوامل درون فردي و بين فردي متعددي نشات مي‌گيرد. مفهوم بي‌ثباتي ازدواج به عنوان گرايش زوج به طلاق اشاره دارد كه اين موضوع شامل دو حالت است: ۱- حالت شناختي (فكر كردن درباره اين موضوع كه آيا ازدواج‌شان در وضعيت دشواري قرار دارد يا فكر به وقوع پيوستن طلاق) ۲- حالت رفتاري (عملي كه فرد در نتيجه احساسش و يا در گفتگو با همسرش درباره طلاق انجام ميدهد). يكي از عوامل درون فردي بسيار مهم، باورهاي ارتباطي بين زوجين است. مطالعات ديدگاه شناختي و ارتباطي در مسائل زناشويي و مطالعه عوامل موثر بر آن نشان داده‌اند كه شناحت، تفكرات و باورها نقش زيادي در زندگي زناشويي و روابط زوج‌ها ايفا مي كنند. در رويكرد شناخت درماني بك، بر مفروضه‌ها و باورهاي موجود در طرحواره‌هاي شناختي زن و شوهر تاكيد شده است. به نظر بك وقتي طرحواره‌هاي شناختي تحت تاثير تجريفات شناختي قرار مي‌گيرند، حكم باورهاي غيرمنطقي را پيدا مي‌كنند و اين باورهاي افراطي و بسيار مطلق باعث مي‌شوند نظام تفسيري زوج‌ها به صورت غيرمنطقي نادرست عمل كند.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :مهرداد بلاغي
تاريخ: ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۴۲:۲۷

 

بحث درباره ماهيت خرد داراي سابقه گسترده‌اي در ميان فيلسوفان، متكلمان، شاعران و نويسندگان است، اما ورود آن به دنياي روانشناسي نسبتاً اخير است. برخي معتقدند شايد تسلط فراگير مكتب رفتارگرايي در اوايل پيدايش روانشناسي را بتوان به عنوان دليل اين سكوت ذكر كرد؛ در حاليكه عده‌اي نيز علت را كاستي‌هاي روش‌هاي علمي كه بتوانند به طور كامل ماهيت متناقض و چندبعدي خردمندي كيفيت انساني نادري است كه به دشواري قابل مفهوم‌سازي و عملياتي شدن است و ماهيت پيچيده آن براي مطالعه، پرهزينه و زمانبر است. با وجود چنين موانعي، روانشناسان بررسي اين سازه چالشي را آغاز كرده‌اند. بررسي خردمندي به عنوان نقطه پاياني ايده‌آل تحول انساني، انگيزه اصلي مطالعه در زمينه روانشناسي طول عمر و پيري‌شناسي بوده است كه با بررسي‌هاي گسترده مفاهيم مرتبط با هوش در روانشناسي شناختي و كشف عملكرد مطلوب انسان در روانشناسي مثبت مصادف شده است.  در نوشته‌هاي اوليه روانشناختي، خردمندي به عنوان نقطه پاياني ايده‌آل تحول توصيف شده است. هال احتمالاً اولين روانشناسي است كه به مفهوم خردمندي پرداخته است. او شكل‌گيري خردمندي در يك بزرگسال را با نگرش، آرامش فلسفي، بي‌طرفي و تمايل فرد به اصول اخلاقي مرتبط دانسته است. اريكسون نيز خردمندي را به عنوان نقطه پاياني مطلوب تحول هويت مطرح كرده است كه از طريق تسلط بر تعدادي از بحران‌ها ـ و به طور خاص حل بحران يكپارچگي در مقابل نااميدي ـ در طول زندگي فرد به دست مي‌آيد.

 

سايت خريد پرسشنامه و پروتكل روانشناشي ايران تحقيق را مشاهده كنيد

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ]