خرید زودپز تفال
اتو بخار تفال
نمایندگی تفال در تهران
قیمت سرخ کن تفال
توتون پیپ
قیمت پیپ
خرید بک لینک
ساخت وبلاگ
قیمت تشک طبی
science
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :مهرداد بلاغي
تاريخ: ۲۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۰۵:۰۴:۱۶

بعد از اتمام نگارش مقاله چكيده مقاله نگارش مي‌شود. معمولاً بسياري از محققاني كه وقت زياد و سواس گونه‌اي جهت نگارش محتواي مقاله صرف مي‌كنند هنگام نگارش چكيده مقاله وسواس زيادي به خرج نمي‌دهند. در واقع بهتر است بدانيد ويترين مقاله شما چكيده مقاله است. با ديدن چكيده مقاله خواننده ترغيب مي‌شود تا محتواي مقاله را نيز بخواند. علاوه بر اين، اديتور مقاله هنگامي كه چكيده مقاله شما را مي‌خواند صرفا قصد ارزيابي محتواي مقاله شما را ندارد بلكه زبان نگارشي و توجه به جزييات نگارش يكي از مقياس‌ها و ملاكهاي وي براي ارزيابي مقاله شماست. در زير سعي شده است براي پاسخ به سوال ” براي نگارش جملات چكيده مقاله از چه زماني بايد استفاده شود؟ “ اصولي بر اساس منابع مختلف ارايه شود.

ادامه مطلب فوق را در اين لينك مشاهده كنيد.


موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :مهرداد بلاغي
تاريخ: ۲۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۰۵:۰۳:۲۵

جستجو براي پيدا كردن  مقاله و منابع مرتبط يكي از سخت‌ترين و حساس‌ترين مراحل نگارش يك اثر علمي مانند مقاله و پايان نامه مي‌باشد. معمولاً در راه جستجوي مقالات و منابع، محيط‌هايي كه محققان در انجا به سرج مي‌پردازند بسيار مهم است زيرا مقالاتي كه در آن محيطها در دسترس پژوهشگران قرار مي‌گيرد مي‌تواند الهام بخش يا گمراه كننده آنها باشد. هستند پايگاه‌هايي كه در انها مقالات با كيفيت پايين نمايه مي‌شود و استناد به چنين مقالاتي مي‌تواند باعث كاهش كيفيت مقاله شود. معرفي موتورهاي جستجوي خوب كه مي‌تواند دسترسي محققان را براي مقالات باكيفيت و خوب امكانپذير سازد مي‌تواند بسيار مفيد باشد. در زير به معرفي برخي از بهترين موتورهاي جستجو مي‌پردازيم.

ادامه مطلب فوق را در اين لينك مشاهده كنيد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :مهرداد بلاغي
تاريخ: ۲۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۰۵:۰۲:۳۹

پروتكل مداخله روان درماني مثبت گراي گروهي براي افسردگي كه براي اولين بار در ايران توسط موسسه ايران تحقيق منتشر مي‌شود يكي از مشهورترين و پركاربردترين پروتكل‌هاي درماني در روانشناسي است. اساتيد، دانشجويان و پژوهشگران روانشناسي همواره در پژوهش‌هاي خود با اين مشكل مواجه هستند كه براي اجراي مداخله آموزشي يا درماني خود يك بسته و راهنماي استاندارد مداخله‌ را در اختيار ندارند. راهنماي درماني يا پروتكل مداخله به خصوص براي افرادي كه قصد چاپ مقاله در مجلات معتبر بين المللي را دارند يك ضرورت به شمار مي‌رود. در همين راستا موسسه ايران تحقيق با همكاري دانشجويان مقطع دكتري تخصصي روانشناسي اقدام به گردآوري پروتكل‌هاي درماني با رفرنس‌هاي معتبر و از دانشگاه‌هاي برجسته دنيا كرده است كه يكي از مشهورترين راهنماها پروتكل مداخله روان درماني مثبت گراي گروهي براي افسردگي است.

 

ادامه مطلب فوق را در اين لينك مشاهده كنيد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :مهرداد بلاغي
تاريخ: ۲۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۰۵:۰۱:۳۷

در مجلات كلوز اكسس خوانندگان يا كتابخانه‌ها حق آبونمان مجلات را مي‌پردازند تا بتوانند از مجلات مندرج در آنها استفاده كنند. همچنين، در اين مجلات بين مولف و مجله قرار داد كپي رايت امضا مي‌گردد و مجله حقوق اشتراك گذاري و تكثير محتواي مقاله را به عهده مي‌گيرد. در مجلات اوپن اكسس محتواي مقاله به صورت آنلاين و بر روي وب سايت مجله قابل دسترس است و خوانندگان براي دانلود و استفاده از آن هيچ مانع پولي و يا موانع ديگري روبروي خود نمي‌بينند. معمولاً مولف هزينه‌هاي چاپ و انتشار مقاله را مي‌دهد تا خوانندگان بتوانند به صورت آزادانه به محتواي مقاله وي دسترسي پيدا كنند. به اين معني كه مجله پولي كه از خوانندگان مقاله دريافت مي‌كند را از مولفين مقاله دريافت مي‌كند. مجلات اوپن اكسس بار ديگر در درون خود به دو طبقه تقسيم مي‌شود: مجلات اوپن اكسسي كه براي چاپ و پذيرش از مولف پولي دريافت نمي‌كنند و خوانندگان نيز مي‌توانند دسترسي آزاد به آرشيو مجلات آنها داشته باشند. نوع دگير مجلات اوپن اكسسي است كه همان تعريف معمول خود را دارند يعني هزينه‌هاي چاپ و پذيرش را دريافت مي‌كنند و خوانندگان بدون پرداخت هزينه‌اي به آرشيو مجلات دسترسي دارند.

ادامه مطلب فوق را در اين لينك مشاهده كنيد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :مهرداد بلاغي
تاريخ: ۲۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۰۵:۰۰:۴۴
موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :مهرداد بلاغي
تاريخ: ۲۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۰۵:۰۰:۲۲

دانشجويان و اساتيد دانشگاهي كه قصد ترجمه و چاپ كتاب مهندسي معماري را دارند مي‌توانند از خدمات ترجمه، ويرايش ادبي و علمي و چاپ و نشر كتاب موسسه چاپ كتاب نارون بهره گيرند. مهندسي معماري و شهرسازي يكي از رشته‌هاي پرطرفدار دانشگاهي در ايران است و به اين واسطه دانشجويان بسياري مشغول تحصيل در اين رشته هستند. تعداد بالاي دانشجو در يك رشته خاص، باعث پوياتر شدن آن رشته دانشگاهي مي‌شود اما آنچه كه هم اكنون شاهد آن هستيم اين است كه پژوهش‌ها و پايان نامه‌هاي متعددي در اين رشته دانشگاهي انجام مي‌گيرد و تقريباً خروجي علمي مورد نظري كه بتواند در اين حيطه باعث گسترش مرزهاي علمي و به وجود آمدن تئوري يا سبك‌هاي جديد و بومي معماري و شهرسازي شود رخ نمي‌دهد. در واقع، هدف از انجام پژوهش در حيطه‌هاي مختلف هر رشته‌اي در نهايت مي‌بايست اثر علمي فاخري همچون كتاب را به وجود آورد كه در آن نتايج يافته‌ها و پژوهش‌هاي مختلفي كه در داخل و خارج انجام شده را يكپارچه كرده و به بحث و بررسي درباره آن‌ها پرداخته و به فرآيندها و نتايج جديد دست يابد.

ادامه مطلب فوق را در اين لينك مشاهده كنيد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :مهرداد بلاغي
تاريخ: ۲۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۵۹:۳۴

بسياري از دانشجويان و اساتيد دانشگاهي معمولاً علاقمند به توليد آثار علمي خود در قالب مقاله هستند. به طور معمول هر استاد يا دانشجوي تحصيلات تكميلي تعداد زيادي مقاله در مجلات مختلف ISI، اسكوپوس، ISC و ساير پايگاه‌هاي معتبر علمي مانند پاب مد به چاپ مي‌رساند. اما در زمينه نگارش كتاب حتي در بين اساتيد دانشگاه نيز خلاء جدي وجود دارد كه شايد يكي از دلايل آن عدم آشنايي با مزاياي چاپ كتاب باشد. از سوي ديگر بايد به اين نكته توجه نمود كه نگارش كتاب در بين اساتيد و دانشجويان دانشگاه‌هاي معتبر جهان بسيار مرسوم است و بسياري از دانشجويان تحصيلات تكميلي در پايان دوره تحصيلات خود، نتايج پژوهش‌ها و يافته‌هاي خود را در قالب كتاب منتشر مي‌كنند. بنابراين مي‌توان ادعا نمود كه با وجود داشتن ميليون‌ها دانشجو در سطح تحصيلات تكميلي و هزاران استاد و مدرس دانشگاه، حجم تاليف كتاب‌هاي دانشگاهي در ايران در مقايسه با ساير نقاط جهان بسيار ناچيز است.

ادامه مطلب فوق را در اين لينك مشاهده كنيد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :مهرداد بلاغي
تاريخ: ۲۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۵۸:۵۳

مترادف، واژه‌اي است كه معناي‌اش با يك واژه معين يكسان است. در نگارش انگليسي، يكي از بهترين‌ راه‌ها براي غنا بخشيدن به دايره لغات خود و همچنين اجتناب از كاربرد مكرر يك واژه، استفاده از ديكشنري‌هايي موسوم به thesaurus (گنجينه لغات يا اصطلاح نامه) براي يافتن واژگان مترادف است. اين نوع ديكشنري‌ها تمام كلماتي را فهرست مي‌كنند كه معاني مشابهي دارند. امروزه با وجود منابع آنلاين ديگر نياز چنداني به تهيه نسخه‌هاي چاپي اين نوع ديكشنري‌ها احساس نمي‌شود. حتي واژه پرداز word داراي يك گنجينه لغت است! (زبانۀ Review، گزينه Thesaurus در منوي Proofing).

ادامه مطلب فوق را در اين لينك مشاهده كنيد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ]