خرید زودپز تفال
اتو بخار تفال
نمایندگی تفال در تهران
قیمت سرخ کن تفال
توتون پیپ
قیمت پیپ
خرید بک لینک
ساخت وبلاگ
قیمت تشک طبی
science
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :مهرداد بلاغي
تاريخ: ۵ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۵۷:۳۶

موسسه ايران تحقيق از زمان شكل گيري خود اقدام به تهيه بسته‌هاي آموزشي و پروتكل‌هاي مداخله براي روانشناسان و مشاوران كرده است. يكي از بسته‌هايي كه تهيه آن توسط تعداد بالايي از كاربران سايت مطرح شده بود پكيج آموزش اصول فرزندپروري بود. با توجه به اين درخواست، سه تن از همكاران موسسه ايران تحقيق با مدرك دكتري روانشناسي اقدام به گردآوري جديدترين مطالب مربوط به فرزندپروري نمودند و پس از ترجمه و ويراستاري، آن را در قالب پكيج حاضر تدوين نمودند. به جرات مي‌توان گفت كه پكيج آموزش اصول فرزندپروري مي‌تواند مورد استفاده تمامي والدين و حتي افراد شاغل در حوزه آموزش و پرورش باشد.

فروشگاه پرسشنامه ، پروتكل و پاورپوينت ايران تحقيق را مشاهده كنيد

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :مهرداد بلاغي
تاريخ: ۵ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۵۶:۵۵

همه ساله وزارت علوم، دانشگاه آزاد و وزارت بهداشت ليست مجلات معتبر و نامعتبر را براي راهنمايي دانشجويان و اساتيد به روز مي‌نمايد. برخي از مجلاتي كه داراي ايندكس هايي مانند ISI،SCOPUS، ISC و غيره هستند به خاطر دلايل مختلفي از جمله پايين آمدن كيفيت علمي مجله و درج مقالات سطح پايين در آن از نظر وزارتين و دانشگاه آزاد مجلاتي قاقد اعتبار قلمداد مي‌شوند و اخذ پذيرش و چاپ در مجلات نامعتبر اعلام شده توسط خود را بي اعتبار مي‌دانند.

 سايت چاپ مقاله و ترجمه مقاله اوج دانش را مشاهده كنيد

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :مهرداد بلاغي
تاريخ: ۵ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۵۶:۱۱

فرض كنيد شما در يك يا چند سال پيش مقاله‌‍‌اي را به مجله‌‌اي با نام physics review ارسال مي‌كنيد. اين مجله بنا به دلايلي بعد از اينكه شما مقاله را در آن چاپ كرده‌ايد عنوان خود را به physics study تغيير مي‌دهد. با فرض اينكه مجله مذكور با نام physics review داراي ايمپكت فاكتور ۳/۵  بوده است اكنون سوال اينجاست كه آيا ضريب تاثير آن مجله از بين مي‌رود و نحوه محاسبه آن چگونه خواهد بود؟

 سايت چاپ مقاله و ترجمه مقاله اوج دانش را مشاهده كنيد

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :مهرداد بلاغي
تاريخ: ۵ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۵۵:۲۸

سايت همايش ايندكس ضمن همكاري با وبسايت‌هاي علمي و آموزشي معتبر ايران و دبيرخانه همايش‌ها، توانسته است بانك ايميلي متشكل از ۳۵۰ هزار ايميل در تمامي رشته‌هاي دانشگاهي را گردآوري نمايد. پايگاه همايش ايندكس افتخار دارد كه تاكنون با بيش از ۱۰۰ همايش مختلف در زمينه تبليغات ايميلي همكاري نمايد كه حاصل آن رضايت بسيار بالاي مسئولان همايش‌ها و كنفرانس‌هاي معتبر بوده است. تمامي ايميل‌هاي اين پايگاه در حوزه دانشجويي و دانشگاهي بوده و تنها براي ارسال تبليغات همايش‌ها مورد استفاده قرار مي‌گيرد. رشته‌هاي تحت پوشش عبارتند از:

– ايميل‌هاي رشته روانشناسي، مشاوره و علوم تربيتي

– ايميل‌هاي رشته مديريت، اقتصاد و حسابداري

 

– ايميل‌هاي رشته عمران، معماري و شهرسازي

– ايميل‌هاي رشته مهندسي كشاورزي

– ايميل‌هاي رشته مهندسي برق، مكانيك، صنايع و كامپيوتر

– ايميل‌هاي رشته پزشكي و حوزه‌هاي مربوطه

– ايميل‌هاي رشته علوم اجتماعي و مددكاري

– ايميل‌هاي رشته تاريخ و جغرافي

– ايميل‌هاي رشته تربيت بدني

– ايميل‌هاي رشته فقه، حقوق و علوم سياسي

سايت همايش ايندكس را مشاهده كنيد

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :مهرداد بلاغي
تاريخ: ۵ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۵۴:۳۴

در سال‌هاي اخير رشد علمي سرعت بسيار زيادي گرفته است و ميليون‌ها  مقاله و كتاب در هر سال نوشته و چاپ مي‌شوند. بيشتر توليدات علمي دنيا به چند زبان از جمله انگليسي، فرانسوي، اسپانيايي و آلماني محدود شده‌اند و سهم ساير زبان‌ها در توليد علم بسيار كم است. حتي حجم انبوهي از توليدات علمي كشوري مانند ايران به زبان انگليسي چاپ مي‌گردند و بنابراين توجه به زبان‌هاي علمي بايد جدي گرفته شده است و ترجمه كتاب علمي مهم تلقي شود.

براي دستيابي به علم روز چند روش وجود دارد كه يكي از آن‌ها تجهيز پژوهشگران، اساتيد و دانشجويان به زبان‌هاي علمي دنيا از جمله زبان انگليسي است. اين هدف كمي سخت است چرا كه نياز به زمان طولاني و هزينه زياد دارد. راهكار ديگر ترجمه متون علمي به روز به زبان آن كشور است. اين كار در ايران نيز به صورت جدي پيگيري مي‌شود و در هر سال هزاران كتاب علمي ترجمه و چاپ مي‌شوند.

سايت چاپ كتاب نارون را مشاهده كنيد

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :مهرداد بلاغي
تاريخ: ۵ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۵۳:۵۴

بسياري از دانشجويان و اساتيد دانشگاهي معمولاً علاقمند به توليد آثار علمي خود در قالب مقاله هستند. به طور معمول هر استاد يا دانشجوي تحصيلات تكميلي تعداد زيادي مقاله در مجلات مختلف ISI، اسكوپوس، ISC و ساير پايگاه‌هاي معتبر علمي مانند پاب مد به چاپ مي‌رساند. اما در زمينه نگارش كتاب حتي در بين اساتيد دانشگاه نيز خلاء جدي وجود دارد كه شايد يكي از دلايل آن عدم آشنايي با مزاياي چاپ كتاب باشد.

از سوي ديگر بايد به اين نكته توجه نمود كه نگارش كتاب در بين اساتيد و دانشجويان دانشگاه‌هاي معتبر جهان بسيار مرسوم است و بسياري از دانشجويان تحصيلات تكميلي در پايان دوره تحصيلات خود، نتايج پژوهش‌ها و يافته‌هاي خود را در قالب كتاب منتشر مي‌كنند. بنابراين مي‌توان ادعا نمود كه با وجود داشتن ميليون‌ها دانشجو در سطح تحصيلات تكميلي و هزاران استاد و مدرس دانشگاه، حجم تاليف كتاب‌هاي دانشگاهي در ايران در مقايسه با ساير نقاط جهان بسيار ناچيز است.

سايت چاپ كتاب نارون را مشاهده كنيد

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :مهرداد بلاغي
تاريخ: ۵ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۵۳:۰۹

در نگارش، از ساختارهاي موازي براي ساختن جملات مركب يا تاكيد بر يك موضوع خاص استفاده مي‌شود. اما نكته مهم در موازي نويسي اين است كه همه عناصر اين ساختارها، مثل حروف اضافه، كلمات، و زمان، با يكديگر اصطلاحاً موازي باشند. اشتباهات مربوط به پارالليسم بيشتر در جملاتي پيش مي‌آيند كه حاوي يك فهرست، مجموعه يا مقايسه باشند. در ادامه به متداول‌ترين اشتباهات پرالليسم اشاره شده است.

 سايت ترجمه مقاله نيتيو را مشاهده كنيد

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :مهرداد بلاغي
تاريخ: ۵ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۵۲:۲۵

در ادبيات زماني كه شما بخواهيد از يك واژه خوشايند به جاي واژه‌اي ناخوشايند استفاده كنيد كه داراي معناي ضمني خوبي نمي‌باشد، در واقع حُسن تَعبير يا بـِه‌گويي را به كار برده‌ايد. براي مثال استفاده از واژه‌هايي مانند روشن دل به جاي نابينا و سرويس بهداشتي به جاي توالت نمونه‌هايي از حسن تعبير هستند. اما سوالي كه وجود دارد اين است كه آيا استفاده از حسن تعبير در نگارش علمي درست است يا خير؟

 سايت ترجمه مقاله نيتيو را مشاهده كنيد

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :مهرداد بلاغي
تاريخ: ۲۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۰۵:۰۶:۰۲

 پروتكل درمان مبتني بر تعهد و پذيرش (ACT) براي اختلال وسواس نوجوانان  اختلال وسواس (OCD) در شمار مقاوم‌ترين اختلال‌هاي اضطرابي محسوب مي‌شود. كودك يا بزرگسالي كه به وسواس مبتلاست داراي الگوي افكار و اعمال تكراري، بيمارگونه و مخربي است كه اين الگوها فوق‌العاده در برابر كنترل مقاومند. اين اختلال مي‌تواند در دامنه‌اي از شديد تا متوسط در نوسان باشد. در صورت شديد بودن چنانچه درمان نشود مي‌تواند اختلال ايجاد كند و توانايي فرد را براي عملكرد مطلوب در كار، مدرسه و حتي در خانه كاهش دهد. اين اختلال معمولاً در دوران كودكي يا نوجواني آغاز مي‌شود. سن متوسط شروع اين بيماري حدود ۱۰ سالگي است. قبلا تصور مي‌شود اين اختلال روانپزشكي در بين كودكان و نوجوانان كمياب است، اما اين اختلال چهارمين اختلال روانپزشكي شايع محسوب مي‌شود و ميزان شيوع آن در بزرگسالان ۲ درصد و در كودكان ۱ درصد است.  موسسه ايران تحقيق بنابر هدف خود در پيشنهاد برنامه‌هاي درماني براي انواع اختلال‌هاي روانشناختي، اين‌بار اقدام به معرفي يك برنامه درماني جديد براي درمان اختلال وسواس در نوجوانان نموده است. در زير به معرفي بيشتر اين پروتكل درماني پرداخته‌ايم.

 

ادامه مطلب فوق را در اين لينك مشاهده كنيد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :مهرداد بلاغي
تاريخ: ۲۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۰۵:۰۵:۰۷

سازمان بهداشت جهاني به منظور وجود انسجام در پژوهش‌ها و سنجش كيفيت زندگي، گروهي را براي ساخت اين پرسشنامه مأمور كرد. حاصل كار اين گروه پرسشنامه كيفيت زندگي ۱۰۰ سوالي بود (WHOQOL-100). چند سال بعد براي استفاده آسان‌تر از اين پرسشنامه فرم كوتاهي از آن تهيه شد.

پرسشنامه كيفيت زندگي سازمان بهداشت جهاني ۲۶ سوالي (WHOQOL-BREF) يك پرسشنامه ۲۶ سوالي است كه كيفيت زندگي كلي و عمومي فرد را مي‌سنجد. اين مقياس در سال ۱۹۹۶ توسط گروهي از كارشناسان سازمان بهداشت جهاني و با تعديل گويه‌هاي فرم ۱۰۰ سوالي اين پرسشنامه ساخته شد. اين پرسشنامه داراي ۴ زيرمقياس و يك نمره كلي است. اين زير مقياس‌ها عبارتند از: سلامت جسمي، سلامت روان، روابط اجتماعي، سلامت محيط اطراف و يك نمره كلي. در ابتدا يك نمره خام براي هر زيرمقياس به دست مي‌آيد كه بايد از طريق يك فرمول به نمره‌اي استاندارد بين ۰ تا ۱۰۰ تبديل شود. نمره بالاتر نشان دهنده كيفيت زندگي بيشتر است.

 

ادامه مطلب فوق را در اين لينك مشاهده كنيد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ]