تشک
خرید زودپز تفال
اتو بخار تفال
نمایندگی تفال در تهران
قیمت سرخ کن تفال
توتون پیپ
قیمت پیپ
خرید بک لینک
ساخت وبلاگ
قیمت تشک طبی
science
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :مهرداد بلاغي
تاريخ: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت: ۱۲:۴۲:۱۴

يكي از نكات مهم در هنگام ارسال مقاله به يك مجله، نگارش يك كاور لتر خوب مي‌باشد. تجربه پژوهشگران مختلف نشان داده است كه كاور لتر مناسب شانس پذيرش مقاله را به صورت قابل ملاحظه‌اي افزايش مي‌دهد و در صورتي كه در اين بخش خوب عمل كنيد مي‌توانيد اميدوار باشيد مقاله شما حتي با وجود دريافت ريوايزهاي زياد باز هم مورد پذيرش قرار بگيرد. البته بايد توجه كنيد كه تمامي مجلات درخواست كاور لتر نمي‌كنند اما معمولاً مجلات معتبر كه در پايگاه‌هاي بزرگ نمايه مي‌شوند توجه ويژه‌اي به كاور لتر دارند.

ادامه مطلب را در سايت ترجمه نيتيو (native) ببينيد

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :مهرداد بلاغي
تاريخ: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۱۱:۲۸

يكي از حيطه‌هاي فعاليت انتشارات نارون پاب چاپ و نشر كتاب در حوزه شعر، رمان و داستان مي‌باشد. در واقع يكي از قد‌م‌هاي اصلي معرفي آثار و پيشرفت در حيطه داستان و شعر آن است كه افراد اشعار و يا داستان‌هاي خود را بعد از نگارش چاپ و منتشر نمايند. اين كار مزيت‌هاي زيادي براي آنها مي‌تواند داشته باشد. اولين مزيت آن اين است كه حقوق مادي و معنوي اشعار، داستان و رمان خود را محفوظ مي‌كنند. در اين مزيت، افراد ديگري نمي‌توانند با دسترسي به اشعار و يا داستان و رمان چاپ نشده فرد ديگر، آن را به نام خود چاپ و منتشر سازند. مزيت دوم و مهم آن اين است كه فرد مخاطبين گسترده‌اي پيدا مي‌كند و مي‌تواند آثار خود را به بهترين شكل ممكنه در معرض عموم قرار دهد و بازخورد اخذ كند. يكي از خدمات انتشارات نارون چاپ كتاب شعر، رمان و داستان است.

چاپ كتاب شعر، رمان و داستان

براي چاپ كتاب شعر، رمان و داستان مراحل مختلفي وجود دارد. اين مراحل معمولاً در چاپ كتاب در حيطه‌هاي مختلف نيز يكسان است اما براي چاپ كتاب شعر، رمان و داستان تفاوت‌‌هاي اندكي وجود دارد.

 

ادامه مطلب را در سايت نارون پاب مشاهده كنيد

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :مهرداد بلاغي
تاريخ: ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت: ۰۴:۲۲:۱۹

تقريباً مي‌توان گفت تمامي كتابهايي كه چاپ و منتشر شده‌اند و در آينده نيز چاپ و منتشر خواهند شد شاكله محتوايي يكساني دارند. منظور از شاكله همان چارچوب تشكيل دهنده است. محتواي اصلي يك كتاب از سه بخش صفحات پيش از متن، صفحات اصلي و صفحات پس از متن تشكيل شده است. منظور از محتواي اصلي همان محتوايي است كه نويسنده كتاب آن را تدوين و نگارش يا ترجمه نموده است. منظور از صفحات پيشايند به صفحاتي گفته مي‌شود كه قبل از محتواي اصلي و منظور از صفحات پس آيند صفحاتي است كه بعد از صفحات اصلي مي‌آيد. صفحات اصلي ماهيت متفاوتي دارد و اين طبيعي است، اما صفحات پيشايند و پسايند معمولاً از اصول و قوانيني پيروي مي‌كند و اين قوانين مشخص مي‌كنند كه اين صفحات با چه ترتيبي و با چه محتوايي مي‌بايست در كتاب باشند. در زير به موارد مختلف و بخش هاي اصلي محتواي كتاب در چاپ كتاب مي‌پردازيم.

ادامه مطلب فوق را در سايت چاپ كتاب نارون مشاهده كنيد

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :مهرداد بلاغي
تاريخ: ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت: ۰۳:۵۹:۴۵

موسسه نيتيو پيپر هدف اصلي خود را ارائه ترجمه نيتيو مقالات از فارسي به انگليسي قرار داده است. دليل اين هدف‌گذاري دسترسي سخت پژوهشگران ايراني به مترجمان و موسسات ترجمه نيتيو خارجي است. بسياري از مقالاتي كه توسط پژوهشگران ايراني به مجلات معتبر دنيا ارسال مي‌گردد تنها به دليل ضعف در ترجمه از پذيرش و چاپ باز مي‌مانند. تجربه نشان داده است كه برخي از اين مقالات داراي كيفيت بسيار بالايي هستند و پس از انجام ويراستاري مناسب و ترجمه نيتيو به سرعت در مجلات بسيار معتبر و با ضريب تاثير بالا به چاپ مي‌رسند. به همين دليل انتخاب موسسه‌اي كه چنين خدماتي را ارائه مي‌دهند بسيار ضروري است.

چه مقالاتي نياز به ترجمه نيتيو دارند؟

مجلات تامسون رويترز يا همان ISI، اسكوپوس و پاب مد معمولاً داراي سطوح كيفي مختلفي مي‌باشند. اگرچه تمام مجلات داراي حداقل استانداردها مي‌باشند اما بين اين مجلات تفاوت‌هايي وجود دارد كه توسط شاخص‌هايي مانند ضريب تاثير، SJR يا دسته‌بندي در گروه‌هاي كيفي مختلف نشان داده مي‌شوند. به طور معمول مجلاتي كه داراي كيفيت پاييني مي‌باشند در پذيرش مقالات به حداقل كيفيت ترجمه توجه دارند و اگر ايراد گرامري و ساختاري واضحي در مقاله نباشد معمولاً مقاله مورد پذيرش قرار مي‌گيرد.

ادامه مطلب را در سايت ترجمه نيتيو بخوانيد

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :مهرداد بلاغي
تاريخ: ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت: ۰۳:۱۱:۵۱

ويرايش كتاب نقش ويراستار در فرآيند چاپ كتاب است. ويراستار در چاپ كتاب سعي مي‌كند محتوا و ظاهر كتاب را طوري آماده‌سازي كند كه خواننده به راحتي آن را مطالعه كند و از مطالعه لذت بيشتري ببرد. ويراستاري مانند هرس كردن درخت است. هرس كردن درخت باعث پربارتر شدن رشد و بار دهي درخت مي‌شود اما نمي‌تواند در ميزان ميوه و طعم و مزه آن دخالتي داشته باشد؛ اما مي‌تواند پتاسيل درخت را بالاتر برده و آن را آماده باردهي كند. در صورتي كه متن نوشته شده مولف قوي نباشد صرفاً با ويراستاري نمي‌توان چيزي را عوض كرد اما اگر متن نگارش شده قوي باشد ويراستاري قوي نيز مي‌تواند تاثيرگذاري آن را دوچندان كند. چاپ كتاب و انواع ويرايش در فرآيند چاپ به چهار دسته تقسيم مي‌شود كه به صورت مشروح در پايين آمده است.

چاپ كتاب و انواع ويرايش در فرآيند چاپ

انواع ويرايش عبارتند از:

۱- ويرايش صوري

۲- ويرايش نگارشي

۳- ويرايش علمي

۴- ويرايش جامع يا بنيادي

ادامه مطلب را در سايت چاپ كتاب نارون مشاهده كنيد


موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :مهرداد بلاغي
تاريخ: ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت: ۰۱:۴۲:۲۸

داشتن مقاله امروزه در جامعه دانشگاهي به عنوان يكي از كليدي ترين اركان ارزيابي دانشجويان، اساتيد و پژوهشگران محسوب مي‌شود. در واقع بالاترين كاربرد علم در چاپ مقاله و چاپ كتاب متبلور مي‌شود و از اينرو مي‌توان اين فرآيند را يك فرآيند بسيار مهم براي پژوهشگران تلقي نمود. متاسفانه، آموزش‌هاي لازم و كافي براي نگارش مقاله، سابميت مقاله، و پيدا نمودن مجلات و مفاهيم مرتبط با اين موارد در جامعه دانشگاهي به پژوهشگران ارايه نمي‌شود و بدين قرار پژوهشگران معمولاً ضعف‌هاي اساسي در اين مورد دارند و عمدتاً نمي‌توانند سوالات و اشكلات خود را از منابع آگاه و موثق مطرح كنند. مركز پژوهشي اوج دانش با تجربه چندين ساله در حيطه چاپ مقاله و مفاهيم مرتبط با آن اين آمادگي را دارد كه براي آندسته از پژوهشگراني كه قصد چاپ مقاله را دارند خدمات تخصصي ارايه دهد. در زير به خدماتي كه اين مركز در حيطه چاپ مقاله به دانشجويان ارايه مي‌دهد اشاره مي‌كنيم.

سايت چاپ مقاله و پذيرش مقاله اوج دانش را مشاهده كنيد

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :مهرداد بلاغي
تاريخ: ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۳۶:۵۷

چاپ كتاب يكي از حرفه‌‌هاب بسيار جذاب و در عين حال بسيار مهم در هر كشوري است. مهمترين عامل انتقال فرهنگ از زمانهاي گذشته تا كنون نوشتن و نشر آن بوده است و علي رغم گذشت سالها و قرن‌ها هنوز چاپ و نشر به عنوان اصلي‌ترين ابزار انتقال دانش و فرهنگ به كار برده مي‌شود. چاپ كتاب تلفيقي از ذوق و استعداد مي‌باشد كه با يك حركت فرآيندي و سيستم‌وار به سرمنزل مقصود مي‌رسد. موسسات و انتشارات فراواني در ايران و جهان هم اكنون به چاپ و نشر كتاب مبادرت مي‌ورزند و هريك از آنها تنها گوشه‌اي از رسالت نشر و چاپ را در دست دارند. موسسه نارون نيز با هدف ايجاد بستري براي چاپ و نشر آثار فاخر علمي و غيرعلمي جندسالي است در حيطه چاپ كتاب فعاليت دارد. در اين موسه براي اولين بار يك گروه علمي تخصصي از رشته‌هاي مختلف دانشگاهي به كار گرفته شده‌اند تا قبل از هرچيزي بتوانند بهترين آثار معرفي شده را انتخاب كرده و آنها را تحليل و بررسي كنند. همچنين، اين هيئت علمي به بررسي نويسندگان برتر در حيطه‌هاي مختلف مي‌پردازند تا در صورت امكان كتابي را با موضوع مشخص تاليف نمايد و به چاپ و انتشار آن پرداخته شود.

چاپ كتاب و مراحل مختلف آن

از ديدگاه علمي و آنچه كه در كتابهاي مرتبط با چاپ و نشر كتاب آمده است، مراحل چاپ را به چهار بخش اصلي تقسيم نموده‌اند:

۱- بررسي كتاب

۲- آماده‌سازي

۳- چاپ

۴- صحافي

در مرحله بررسي چاپ كتاب معمولاً با بهره‌گيري از متخصصان مرتبط به محتوابي اصلي اثر سعي مي‌گردد از جوانب مختلفي اثر معرفي شده به بحث و بررسي گذاشته شود كه آيا ملاك‌ها و يا فاكتورهاي لازم براي چاپ و نشر را دارد يا خير. بسياري از آثاري كه براي چاپ و نشر به انتشارات ارسال مي‌شوند واقعيت داراي استاندارد خوب براي تبديل شدن به يك اثر چاپ شده نيستند. هيئت علمي متخصص انتشارات نارون با بررسي دقيق و همه جانبه محتواي كتاب، رفرنس‌هاي كتاب، موضوع كتاب و ميزان كارايي آن تعيين مي‌سازند كه آيا كتاب اعتبار و ارزش لارم را براي چاپ  نشر دارد يا خير. متاسفانه با روز افزون شدن انتشارات كم اعتبار كه هدف خود را صرفاً براي درآمدسازي گذاشته‌اند بازار كتاب در سالهاي اخير به سمت و سويي رفته است كه كتابهايي با محتواي كم ارزش در بازار كتاب وارد شده است و اين مساله هزينه‌ها و اتلاف سرمايه و وقت بسياري را تحميل نموده است.

مشاهده ادامه مطلب در سايت چاپ كتاب نارون

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :مهرداد بلاغي
تاريخ: ۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۱۶:۲۲

يكي از كارهاي مفيد و خوب براي پژوهشگران ايجاد پروفايل گوگل اسولار مي‌باشد. از اين رو مفيد است كه پژوهشگران مي‌توانند تمامي پژوهش‌هاي خود  را يكجا حمع نموده و همچنين از امتيازات گوگل اسكولار كه عبارتند از استفاده از محاسبه h ايندكس، تعداد ارجاعات ساير پژوهشگران به مقالات شما و موارد ديگر بهره‌مند شويد. در اينجا ميخواهيم نحوه ايجاد پروفايل گوگل اسكولار را به صورت ساده و كامل توضيح دهيم (بيشتر بخوانيد: نحوه دسترسي به مقالات پر استناد برحسب رشته در گوگل اسكولار).

نحوه ايجاد پروفايل گوگل اسكولار

براي ايجاد پروفايل گوگل اسكولار قبل از همه چيز بايد يك اكانت جي ميل (gmail) داشته باشيد. بعد از وارد شدن به حساب كاريري خود در جي ميل مي‌بايست وارد گوگل اسكولار شويد (از اين لينك نيز مي‌توانيد استفاده كنيد). با وارد شدن به اكانت جي ميل و لينك گفته شده صفحه‌‌اي به شكل زير باز مي‌شود. شما مي‌بايست بر روي گزينه My profile كليك كنيد كه اين گزينه در تصوير زير به ترسيم فلش نشان داده شده است.

سايت چاپ مقاله و پذيرش مقاله اوج دانش را مشاهده كنيد

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ]